Tabulka nákladů vytápění domu 5+1

Tabulka ukazuje, že většina domů v Česku stojících je mimořádně nehospodárná. K radosti prodejců energií.

Bydlet v takto neúsporném domu je pro rodinné rozpočty mimořádně neekonomické. Měsíční náklady na vytápění jsou často srovnatelné s hypotékou nového domu. Tržní cena starých neúsporných domů se drží doposud vysoko. Ceny prudce klesnou, až si kupující začnou více uvědomovat rozdíly v nákladech na vytápění u různých druhů domů.

Rodinné domy prošly velkým technologickým skokem. I prakticky nový dům kolaudovaný před pěti lety je v porovnání s nízkoenergetickým domem zastaralý.

Skok mezi nízkoenergetickým a pasivním standardem již není srovnatelně velký jako v předchozích stádií vývoje staveb. Rozdíly nákladů na vytápění tak nedávají ekonomické opodstatnění stavbám pasivních domů. Bez dotace by pasivní standard neměl smysl. Dotace jej naopak ospravedlňuje.

Informace uvedené v tomto bulletinu jsou platné ke dni 14.5.2014.
Aktualizováno: 14.5.2014 zpět

http://zelena-usporam-2014.ekonomickestavby.com/bulletin1404_47.cz/tabulka-nakladu-vytapeni-domu.htm
Tento článek je součástí pravidelného bulletinu společnosti Ekonomické stavby, který vydáváme ve spolupráci s odborníky. Pokud se vám článek líbil a chtěli byste pravidelně dostávat ucelené informace formou bulletinu, zaregistrujte se k odběru zde.