Zelená úsporám

Kvalitní bydlení je jedním ze základních práv a výsad vyspělého světa. Proto také většina evropských zemí různou formou podporuje dobré bydlení svých obyvatel. Obvykle s důrazem na zpřístupnění dobrého bydlení pro mladé rodiny.

Česká republika byla doposud na fungující podpory velmi skoupá. S mírnou nadsázkou se dá říct, že pro dobré bydlení mladých rodin jsme udělali za posledních 15 let v ES více nežli Český stát. Pozitivním signálem zlepšování politiky státu je snad dotační program Zelená úsporám. Při překonání mimořádné byrokratické složitosti může v tomto programu český stavebník získat podporu až 550.000 Kč. Podpora je natolik podstatná, že již stojí za překonávání složitostí této dotace.

”Složitost dotace většinu možných žadatelů od čerpání odradí. Pro své klienty proto řešíme dotaci kompletně sami. Příspěvek 550.000 Kč má značný smysl v rozpočtech našich klientů.” Miroslav Lebl - hlavní finanční analytik

Info box:
Zelená úsporám je nepravidelně se opakující dotační program úspory energií v bydlení. Český stát tímto způsobem rozděluje část prostředků získaných prodejem emisních povolenek. (Prvé kolo programu Zelená úsporám proběhlo v letech 2009 až 2012). Na letošní podzim bylo vyhlášeno druhé kolo programu. Podmínky dotace se v jednotlivých letech mění. Aktuální vyhlášení dotace přinášíme v dalších článcích. Obecně lze konstatovat, že Český stát finančně tímto programem podporuje vyšší tepelnou izolaci nových i starších domů. Výměnu zastaralých zdrojů tepla za ekologické a ekonomické.
V obou dosavadních případech byl program byrokraticky velmi složitý. Vyžaduje tak zpracování odborníkem na danou problematiku. Při dobrém zpracování však program nabízí příjemnou dotaci státu do nejmodernější technologie. V ES bychom považovali za nešťastné tyto peníze nabízené státem pro klienty nevyužít. V každé vlně programu Zelená úsporám jsme tak novým i již bydlícím klientům připraveni pomoci všechny dostupné peníze od státu získat.

Informace uvedené v tomto bulletinu jsou platné ke dni 14.5.2014.
Aktualizováno: 14.5.2014 zpět

http://zelena-usporam-2014.ekonomickestavby.com/bulletin1404_47.cz/zelena-usporam.htm
Tento článek je součástí pravidelného bulletinu společnosti Ekonomické stavby, který vydáváme ve spolupráci s odborníky. Pokud se vám článek líbil a chtěli byste pravidelně dostávat ucelené informace formou bulletinu, zaregistrujte se k odběru zde.